AMPELOS, ŠSV Znojmo, a. s.

Vinařská oblast:znojemská
Adresa:Viněta Ampelos
671 24 Vrbovec 274
Tel: 515230103
Mobil: 608 955272
E-mail: ampelos@iol.cz http : // www.ampelos.cz
Kontaktní osoba:Lukáš Kilián

Charakteristika firmy:
Obchodní název firmy, která je též šlechtitelskou stanicí založenou již za Rakousko-uherské monarchie, pochází od jména největšího oblíbence starořeckého boha Dionýsa jinocha Ampela, kterého po jeho smrti olympští bohové proměnili ve vinný keř a jeho duši umístili jako hvězdu s názvem Vindemiatrix (Vinohradnice) do souhvězdí Panny. Firma se kromě pěstování a výroby vína zabývá jak novošlechtěním moštových odrůd, tak udržovacím šlechtěním odrůd révy vinné i podnoží a produkcí sazenic oček a podnoží.
Vína jsou vyráběna z hroznů výhradně z vlastních selektovaných vinic a to klasickým způsobem. Vinice se nacházejí v katastru největší vinařské obce znojemské vinařské oblasti Vrbovec, v registrované viniční trati "Nad Sklepy". Tato tradiční viniční trať se nachází v nadmořské výšce 220 až 245 metrů s hlinitou půdou na vápenité spraši štěrkopískové terasy Karpatské prohlubně. Ve firmě je možné si pronajmout sklep s řízenou degustací.
Jistou zajímavostí může být, především pro mužskou část populace, ta skutečnost, že cestou do sídla firmy se prochází v těsné blízkosti nočního klubu……