Vinný sklep Kašnice,s.r.o.

Vinařská oblast:velkopavlovickáRoční produkce: 200 tisíc litrů
Adresa: Kašnice, č.p.52
691 72 pošta Klobouky u Brna
Tel./fax: 519 419 167
Kontaktní osoba:P. Zvonič - sklepmistr
J. Marek - vedoucí
Viněta Kašnice
E-mail: sklep@iol.cz
http://www.c-mail.cz/sklep

Charakteristika firmy:
Firma hospodaří na 18 ha vinic.
Pěstované odrůdy na výrobu bílých vín:
  • Neuburské 6 ha
  • Rulandské bílé 4 ha
  • Sauvignon 4 ha
  • Műller-Thurgau 1 ha
na výrobu červených vín :
  • André 3 ha
Vinný sklep v Kašnici vznikl v roce 1993 přestavbou venkovské rodinné usedlosti na vinné hospodářství. Na výše uvedené výměře vinic se hospodaří metodou integrované produkce, jejímž cílem je dosahováni optimálních výnosů vysoce kvalitních hroznů a produkce vín špičkové kvality cestou, která nezatěžuje životni prostředí. Znamená to, že vinice jsou ozeleněny původní bylinnou vegetací, biologická ochrana má přednost před chemickou, je vyloučeno použí-vání toxických pesticidů a vysokých dávek průmyslových hnojiv.
Podnik vyrábí široký sortiment suchých vín, z nichž vybrané výrobky označuje ochrannou známkou ekologického produktu - značkou IP. Vinný sklep je vybaven moderními, na míru vyrobenými, nerezový-mi tanky. Nechybí však také dubové a akátové sudy, určené pro dozrávání vín. Nové výrobní zařízení ve spojení s moderní reduktivní technologií pomocí ušlechtilých kmenů kvasinek je zárukou kvalitní produkce tohoto podniku.
Nejtypičtějším vínem Vinného sklepa Kašnice je Neuburské, které v této severní části Velkopavlovické vinařské oblasti dosahuje vysoké kvality.
Pro přátelská posezení i obchodní jednání nabízí firma stylově zařízený salon nebo terasu s krbem. Může zajistit běžné občerstvení, ale i pečené sele a pro vytvoření dokonalejší atmosféry jihomoravského vinného sklepa i doprovod cimbálové muziky.