Moravíno, s r.o.

Vinařská oblast:mikulovskáRoční produkce: 500 tisíc litrů
Adresa: Mikulovská 176
691 42 Valtice
Tel: 519352061 Fax: 519352202
E-mail: moravino@tiscali.cz http://www.moravino.cz Viněta
Kontaktní osoba:L. Budín
Otevírací doba:Po - pa: 7-15,30 hod.

Charakteristika firmy:
Firma hospodaří na 15 ha vinic.
Nachází se na kraji Valtic po levé straně směrem na Mikulov. Vyrábí révová vína odrůdová jakostní a přívlastková. Zpracovává hrozny vlastní produkce i vybrané hrozny nakoupené.
Vína jsou vyráběna moderními technologickými postupy. Jedná se o technologii řízeného kvašení moštů a dále výrobu vína za použití čistých kvasničných kultur a s využitím enzymů.
Při výrobě červených vín se často používá technologie barrique. Veškerý sortiment je možno zakoupit přímo v sídle firmy. Kromě vína v lahvích jsou nabízena vína sudová, plněná do nerezových KEG sudů o objemu 30 a 50 litrů. Vína jsou určena jak pro restaurace, tak pro prodejny (vinotéky). Stáčena jsou pomocí inertního plynu - dusíku, který zabraňuje oxidaci.
Vína je možné na požádání plnit i do speciálních atypických dárkových lahví (láhev Renana 1,5 l , Carafon 1,5 l nebo podle požadavků odběratele). Dále jsou nabízeny vybrané partie archivních vín v omezeném množství, určené pro gastronomii, vinotéky a privátní archívy.Tato vína byla zpracována řízeným kvašením a získala celou řadu ocenění na celostátních výstavách jako např. Vinex Brno, Valtické vinné trhy a pod.
Na přání odběratele je možné objednat řízenou degustaci např. ve vinotékách.