VINIUM a.s. Velké Pavlovice

Adresa: Hlavní 666
691 06 Velké Pavlovice
Tel: 519403141 Fax: 519428670
Roční produkce: 13 milionů lahví
E-mail: obchod@vinium.cz
http://www.vinium.cz Publikace
Kontaktní osoba:Ing. Lukáš Pláteník - vedoucí obchodního odd.
Radek Prokeš - marketing, mobil: 606 685594
Věra Procházková

Charakteristika firmy:
V roce 1936 bylo ve Velkých Pavlovicích založeno vinařské družstvo VINOPA, které bylo na počátku padesátých let znárodněno a začleněno do koncernového podniku Moravské vinařské závody. Po jejich rozpadu počátkem 90tých let vznikl, jako jeden z pěti subjektů, samostatný státní podnik Vinium Velké Pavlovice, který se 2.5.1992 transformoval na akciovou společnost VINIUM. V roce 1998 získala VINIUM a.s. majoritní podíl v Víno Bzenec a.s.. Dnes patří VINIUM a.s. k největším výrobcům révových vín v České republice. Firma nevlastní vinice, surovinu pro zpracování nakupuje a specializuje se na výrobu širokého sortimentu vín, který zahrnuje vína přívlastková, jakostní vína odrůdová i známková vína stolní, ovocná vína kořeněná a speciální dárková balení jakostních odrůdových vín.
Vína ročníku 2000 jsou nabízena ve třech výrobkových řadách:
VINIUM MORAVIA jakostní, známková a stolní vína červená i bílá
VINIUM SELECTION jakostní odrůdová vína z vybraných vinařských oblastí (Víno Bzenec, a.s.)
VINIUM EXCLUSIVE jakostní a přívlastková vína nejlepších partií a vybraná vína nejlepších ročníků
Vybraná vína jsou vyráběna metodou řízeného kvašení. Při tomto způsobu výroby je teplota kvašení zchlazováním regulována na cca 18oC, čímž jsou výrazně omezeny ztráty aromatických látek. Důležitým faktorem je použití čistých kmenů kvasinek při kvašení moštu a stabilizace vína bez použití chemických přípravků, tj. vymražováním a bakteriální filtrací. Akciová společnost VINIUM Velké Pavlovice si ve své snaze o to, aby se její vína stala prostředkem spojování lidí, vybrala moto:
VINUM AD VITAM - víno pro život.
Praktickým naplněním tohoto hesla se stala spolupráce s nadačním fondem Kapka naděje, který vznikl v roce 2000 za účelem podpory léčby dětí s poruchou krvetvorby.